Останні події

Оксана Продан порадила вінничанам з мажоритарників підтримувати кандидатів від «УДАРу».

– Я приїхала на Вінниччину для того, щоб максимально повернути віру людям у те, що майбутнє України залежить особисто від них, – заявила під час спілкування з журналістами 3 жовтня 2012 року у Вінниці голова Всеукраїнського об\'єднання малого та середнього бізнесу \"Фортеця\", одна з лідерів «Податкового Майдану» Оксана Продан.

– «УДАР – це єдина політична сила, у першій п’ятірці якої є представник громадської організації – заявила Оксана Продан, відповідаючи на запитання про власну роль і місце у нинішній виборчій кампанії та команді Віталія Кличка. – Це зроблено для того, щоб малий і середній бізнес, середній клас одержали, нарешті, власних представників у Верховній Раді. І могли не лише захищати наші права, що ми доволі давно робимо, а й формувати політику держави, розробляти законодавчу базу». І, виходячи з того, що партія «УДАР Віталія Кличка» має такі самі пріоритети, як і середній клас, для нас головне сьогодні – це змінити систему, створити умови для реалізації кожної людини. Нинішня система є корупційною і придатною для життя лише чиновників. Ми маємо чималі напрацювання, розроблені конкретні кроки для подолання корупції. Потрібно для цього небагато – політичні воля і волевиявлення українців на виборах 28 жовтня.

– Що уособлює собою ось цю корупційну систему в Україні? Бюрократ? 

– Довідка. Першочергові кроки «УДАРу» – це скасування всіх довідок, які наявні в Україні. Довідка – це те, що придумали чиновники, щоб поставити нас у повну залежність від системи. Конкретний приклад – факт реєстрації народження дитини. Це нонсенс, але це є. Так само і людина, яка виходить на пенсію не може оформити її без купи довідок. Без довідки в Україні людина не є людиною. Ми підготували законопроект, за яким, скасовуються всі довідки і визначається процедура, за якою чиновник виконує власні функції без надання довідок. Це кардинально змінить систему взаємовідносин людини і держави. Штраф і відповідальність по відношенню до платників податків мають застосовуватися лише у тому випадку, якщо є вина, і якщо людина сплатила податки не в повному обсязі. Маємо також скасувати усі існуючі регуляторні акти.

– Чи можливе впровадження відповідальності не лише підприємців, а й чиновників за порушення законодавства?

– По-перше, для того, щоб провести кардинальні зміни необхідно реальну відповідальність чиновників.  Насамперед – солідарну відповідальність. Так, у правоохоронних органах один корупціонер сам по собі існувати не може. Тому він діє у солідарності з іншими корупціонерами. До тих пір, поки в Україні буде один яз найвищих рівнів корупції в Європі, економіка України розвиватися не може. По-друге: маємо змусити запрацювати судову систему. Зокрема, судді повинні обиратися місцевими громадами, реєстри судових рішень бути відкритими. Ми знаємо що робити у цьому напрямку, ми знаємо як робити. І дуже скоро ми отримаємо підтримку громадян. 

– На Вашу точку зору, серед усього сонму контролюючих, регулюючих і каральних інспекцій, яка є найбільш шкідливою і найменш корисною для України:

– Їх дуже багато, і легше сказати, які з них є корисними. Наприклад, сьогодні ми маємо три структури, які регулюють земельні відносини, які ведуть реєстр та мають право контролювати земельні правовідносини. І таких структур дуже багато. Сьогодні модним є принцип «декларування», повний набір правил яких майже не виконуваний. Проте, з особистого досвіду, можу сказати, що, на мою думку, найменш корисною є інспекція із захисту прав споживачів, яка займається або хабарництвом, або високим рівнем штрафів, нічого не даючи взамін споживачам, до яких належимо усі ми. Проте жодний з державних органів сьогодні не виконує своїх функцій. Тому ще перед ними керівники ставлять завдання заробляти гроші у свої кишені.

– У нас на Вінниччині вчора був Сергій Тігіпко. І він з цифрами на руках, з посмішкою на обличчі говорив, як чудово працює пенсійна реформа, регуляторна реформа і всі інші реформи, які зараз проводить влада. Ваше ставлення до цих декларативних реформ і постійного «покращення»?

– Я впевнена на 100%, що реформи не відбуваються тому, що те, що декларується, не виконується у житті. Так, на словах передбачається підтримка малого і середнього бізнесу, але ж в Україні творені умови, коли працювати можуть лише ті підприємства, які фактично об’єднані з державними, а часто й силовими структурами. Тігіпко декларує пенсійну реформу, але ж  пенсія у цьому році піднялася від 6 до 40 гривень. Це – реформа? Це – «покращення»?

- Свого часу Ви багато уваги приділяли проблемі так званих «конвертованих зарплат». Які рішення зараз напрацьовані щодо цього питання?

– Справді, ми, активісти «Фортеці»  багато часу і енергії витратили на те, щоб знизити ставку єдиного соціального внеску. І ми запропонували такий механізм, за якого буде збережено надходження до пенсійного фонду, але платники податків одержуватимуть компенсацію. Проте жодна парламентська партія нас не підтримала у цій ініціативі зниження фіскального тиску. Тож лише «УДАР Віталія Кличка» виявилася тією силою, яка справді, а не на словах захищає інтереси підприємців, середнього класу.

  4 Жовтня 2012 +Коментар | подобається