Останні події

Замість погроз Україні Росія повинна переформатувати Митний союз, аби з ним захотілося співпрацювати

З 2010-2011 років, коли запрацювали угоди по Митному союзу Росії, Білорусі, Казахстану, і до сьогодні  - ця інтеграційна модель не дала суттєвих результатів.

Динаміка товарообороту між Казахстаном і Росією на сьогодні майже завмерла. Якщо у 2011 році товарооборот між цими двома державами складав близько 22 мільярдів доларів,  то у 2012 році цей показник склав майже 24 мільярди доларів.

Ця динаміка значно менша, аніж тоді, коли Митний союз не функціонував. І це у той час, як у 2012 році товарооборот Казахстану з Китаєм без жодних митних союзів зріс на 12,5% у порівнянні з минулим роком і склав 24 мільярди доларів.

Насправді Митний союз є інструментом обслуговування інтересів російського виробника, а не економічний простір з режимом вільної конкуренції. Єдиний митний тариф сформований виключно в інтересах Росії.

Наприклад, за останній рік експорт з Казахстану до Росії впав на 3,6% у порівнянні з минулим роком, а імпорт з Росії в Казахстан навпаки зріс – на 11,6% (у порівнянні з минулим роком).

 

Тому замість антиєвропейської риторики і залякування України «після асоціації з ЄС», Росія має думати про зміну формату Митного союзу, щоб ця регіональна організація стала привабливою для сусідів.

  27 Вересня 2013 +Коментар | подобається