Останні події

«УДАРІВЕЦЬ» Геннадій Ткачук вимагає від Генпрокуратури розслідування щодо екологічної катастрофи на Вінниччині

 З депутатськими запитами щодо екологічної катастрофи на Вінниччині через розконсервований отрутомогильник радянських часів та факт розкрадання бюджетних коштів у сумі 35 мільйонів гривень звернувся до Верховної Ради народний депутат Геннадій Ткачук. Спікер парламенту оприлюднив відповідні депутатські запити від вінницького нардепа до Генерального прокурора, Міністра екології  та природного середовища, Голови Державної служби з надзвичайних ситуації та Головного санітарного лікаря України.

-         Джуринський отрутомогильник, що на Шаргородщині Вінницької області, – вкрай небезпечний для здоров’я та екології усієї України об’єкт, - зазначив Геннадій Ткачук. - Такої кількості отруйних речовин, як тут, немає на жодному із звалищ Європи. Натомість поруч із отрутомогильником розташовано чотири села, де смертність уже давно перевищує народжуваність, - найближчий населений пункт знаходиться лише в трьох (!) кілометрах від небезпечного об’єкта. Люди скаржаться на погіршення самопочуття та ріст онкологічних захворювань.

За словами народного депутата, до нього особисто та до Вінницької обласної організації партії «УДАР» неодноразово звертались мешканці сіл Шаргородського району, що межують з отрутомогильником.  Місцеві журналісти провели розслідування, яке виявило факти масштабного розкрадання бюджетних коштів у сумі 35 мільйонів гривень, виділених владою на подолання наслідків екологічної катастрофи, та небезпечні умови, в яких проживають мешканці навколишніх сіл. До того ж на прилеглих до отрутомогильника територіях вирощується сільгосппродукція, випасається худоба.       

-         Численні звернення громадян і виявлені журналістами факти дають мені підстави вимагати негайного втручання Генеральної прокуратури у ситуацію щодо Джуринського отрутомогильника та реакції відповідних органів виконавчої влади, які повинні якнайшвидше забезпечити мешканцям Вінниччини безпечні умови проживання, - заявив «ударівець» Геннадій Ткачук.  

Народний депутат зауважив, що на завершення робіт з повної утилізації та вивезення відходів і проведення необхідної у даному випадку рекультивації заражених земель, потрібні гроші.

 

-         Сподіваюсь, що моя особиста підтримка та підтримка партії «УДАР» допоможуть вінничанам зрушити цю багаторічну справу з мертвої точки, - зазначив Геннадій Ткачук. 

  31 Жовтня 2013 +Коментар | подобається