Останні події

Відносини між Україною та Росією

Ситуація, що склалася в Україні, принесла багатьом із нас несподівані проблеми у спілкуванні з родичами та друзями з Росії. Чому адекватні люди почали поводитися так, наче вони несповна розуму? Чому перестали розуміти людську мову і логічно мислити, не сприймаючи жодних аргументів?

Моя сусідка, у котрої рідна сестра проживає в Москві, нещодавно сказала: «Я втратила сестру. Вона більше не хоче зі мною спілкуватися. Сказала, що з хворими на голову людьми їй говорити немає про що. Спочатку вона мені телефонувала і просила їхати до неї, намагаючись врятувати від «хунти», «бендерів» та шибениць, що начебто у нас у Вінниці стоять на центральній площі. Я розумію, що їм таке про нас показують, тому спочатку сміялася та розповідала, що у нас відбувається насправді. Але моя рідна сестра перестала мене чути. Немов людина перетворилася на істоту, яка втратила здатність мислити».

Мій давній приятель із Москви має свій погляд на те, що відбувається в Україні, але воліє про це мовчати. У телефонних розмовах останнім часом ми обговорюємо лише погоду та успіхи дітей у навчанні…

Психологи кажуть, що не варто ображатися на росіян. Слід розуміти, що ці люди «підключені» до загальної системи образів, які їм нав’язують потужною кремлівською пропагандою. Вони перестають мислити і просто реагують на повідомлення засобів масової інформації, як на натискання кнопки. Запускаються емоції, які не дають людям думати, логіка перестає працювати. Їхній мозок Кремль узяв напрокат!

 

Зрозуміти, що ваш співрозмовник зомбований, легко: він реагує емоційно, говорить штампами і зовсім не чує аргументів здорового глузду. В людину вбудований механізм захисту від «непотрібної» інформації, і вона за нього тримається. Інакше, усвідомивши, що все насправді не так, вона буде змушена визнати, що почуття ненависті, яке її переповнює, — це її власне почуття, що її країна — не визволитель, а окупант. А це катастрофа для будь-якої нормальної психіки.

  13 Травня 2014 +Коментар | подобається