Останні події

Голова жіночого департаменту Вінницької обласної організації взяла участь у підписані меморандуму щодо забезпечення рівних прав чоловіків і жінок

 У Вінниці, в галереї «Артшик» за ініціативи ВОГО «Відкрите суспільство» 13 серпня 2014 року відбулося засідання круглого столу, де обговорювалися зміни до виборчого законодавства з врахуванням принципу рівності та справедливості.

Нажаль, Україна належить до тих небагатьох країн, де представництво жінок у парламенті є надзвичайно низьким (приблизно 10 %).

- Цей стан речей не відповідає сучасним вимогам цивілізованого світу. Низьке представництво жінок в парламенті, органах місцевого самоврядування і на керівних посадах в виконавчій владі дає можливість владі «законсервуватися». Влада не спроможна приймати ефективні рішення через непропорційність представництва чоловіків і жінок. Ми вважаємо – зміна цієї ситуації можлива за умови чіткого законодавчого врегулювання. Це так же важливо, як важливо визначитися із системою виборів та прийняти закон про люстрацію, - вважає голова громадської організації «Рада Вінниччини» Людмила Станіславенко.

Під час засідання круглого столу його учасники оголосили про наміри підписати меморандум про взаєморозуміння громадських об’єднань та осередків політичних партій у місті Вінниці та Вінницькій області з питання дотримання принципу справедливості, прозорості та рівності під час виборчих перегонів у Вінницькому регіоні та дотримання Законів України «Про політичні партії», та «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків».

Учасники засідання повідомили, що на даний час у Верховній Раді вже є зареєстрований Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України №3411, який забезпечує загальне гендерне співвідношення на рівні не менше 30% і не більше 70% однієї статі у відповідних виборчих списках. Членами громадських організацій та представниками політичних партій було неодноразово наголошено про важливість ролі жінок у розбудові сучасної України.

За підсумками засідання одностайно був підписаний меморандум щодо введення гендерного квотування у виборчому законодавстві України.

 

  14 Серпня 2014 +Коментар | подобається