Останні події

Запорукою ефективності малого та середнього бізнесу в Україні - є створення гідних умов для його функціонування

В Україні, як і у всіх розвинених країнах, основою економіки є великий бізнес, а малий і середній носять допоміжний характер. Так, за підсумками 2013 року обсяг реалізації продукції великих підприємств склав 42,4% від загального обсягу по країні, по середнім підприємствам 41%, і по малим підприємствам 16,6%.

Але є одна відмінність, яка чітко демонструє специфіку українського бізнесу. Згідно з офіційними даними, за 2013 рік фінансовий результат по оподаткуванню за малим підприємництвом склав збиток у сумі 24,8 мільярдів гривень. При цьому по великих підприємствах фінансовий результат склав дохід 28 мільярдів гривень.

Як бачимо, в Україні малий бізнес фактично є збитковим.  Це і є головною відмінністю нашого малого і середнього бізнесу від європейського.

Це відбувається тому, що український малий бізнес використовує різні сірі схеми, платить заробітну плату в конвертах і взагалі рідко намагається вести бізнес за офіційними правилами. Не дивно, що більша частина малого і середнього бізнесу в Україні пов'язана з великим бізнесом і фактично обслуговує його товарні і грошові потоки, дозволяючи ухилятися від сплати податків. Ніхто не знає, скільки українців нелегально працює в малому і середньому бізнесі, скільки грошей, минаючи держказну, осідає невідомо де.

Однак саме  з малим та середнім підприємництвом держава пов’язує надію на швидкі позитивні структурні зміни в економіці та вихід з економічної кризи. Адже малий і середній бізнес - це розвиток конкурентного середовища, оскільки в деяких сферах дрібні підприємці можуть суперничати з великими компаніями, коректуючи тим самим ціни на товари. Крім того, малий та середній бізнес є значним джерелом поповнення місцевих бюджетів.

Тому влада повинна зробити все можливе, аби підтримати розвиток вітчизняного бізнесу.

Розв’язання наявних проблем , створення належного бізнес-середовища потребують докорінної переорієнтації державної політики  в цьому напрямку.

Сьогодні вкрай необхідно зосередитися на проблемі формування та вдосконалення правової бази розвитку підприємництва в Україні, прийняти ряд важливих законопроектів.

Ключовим значенням для підвищення ефективності функціонування малих та середніх підприємств в економіці країни є створення гідних умов для їхнього існування.

Треба подолати такі явища, як недобросовісна конкуренція, низька якість продукції. Варто спростити умови для підприємництва, поліпшити бізнес-клімат, мінімізувати бюрократію та корупцію.

 

Держава повинна створити для підприємців такі умови, аби вони хотіли і могли вести свій бізнес чесно і прозоро. Українцям, перш за все, треба навчитися мислити по-європейськи. Формула успіху проста : працюючи на себе – працювати на державу.

  11 Листопада 2014 +Коментар | подобається