Останні події

В Україні треба створити систему захисту найважливіших свідків

Смерть колишнього заступника голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді та екс-голови Фонду Держмайна Михайла Чечетова викликала широке обговорення у суспільстві. 

Офіційна версія – самогубство, бо була знайдена передсмертна записка.

Але багато хто вважає, що на Чечетова чинився політичний тиск, і йому, так би мовити, «допомогли» вистрибнути з вікна 17 поверху. Адже він був свого роду маріонеткою в руках впливових «ляльководів» та міг багато розповісти про їх незаконні фінансові оборудки.

Варто пригадати, що у 2005 році він підписав «явку з повинною» і співпрацював зі слідством, яке курував Віктор Шокін. Завдяки показанням Чечетова тоді вдалося скасувати приватизацію «Криворіжсталі» і провести повторний конкурс, що приніс 25 мільярдів гривень до держбюджету.

Як відомо, нещодавно Генпрокуратура пред’явила Михайлу Чечетову звинувачення у сприянні прийняття диктаторських законів 16-го січня. І до кого ще цього разу могли привести нитки слідства, залишається лише здогадуватися.

Як би там не було, але очевидно, що в Україні вже мали місце випадки політичних вбивств, які намагалися виставити, як спроби самогубств чи вбивств на побутовому ґрунті. І всі ці випадки були пов’язані з тими, хто опонував проукраїнським політикам, які зараз перебувають при владі.

До прикладу - загибель колишнього міністра транспорту Георгія Кірпи, міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, голови Фонду Держмайна Валентини Семенюк-Самсоненко, тепер – колишнього голови Фонду Держмайна і одного з спікерів ПР Чечетова.

З огляду на вищенаведене, вважаю, що в Україні варто створити ефективну систему захисту найважливіших свідків.

Така система досить успішно діє у Сполучених Штатах та інших європейських країнах.

В нашій державі є багато людей, які можуть дати цінні свідчення по багатьох кримінальних та гучних політичних справах, але бояться за своє життя та життя своїх рідних. Бо наша правоохоронна система не може дати ніяких гарантій їх безпеки.

Впевнений, що при запровадженні в Україні ефективної системи захисту найважливіших свідків, можна буде в рази збільшити показники розкриття резонансних злочинів, і при цьому зберегти життя людей, які проходять важливими свідками по справах.

 

 Автор: Геннадій Ткачук  

  3 Березеня 2015 +Коментар | подобається