Останні події

Геннадій Ткачук: «Суспільство повинно бути готове повідомити про факти корупції»

Майже 80% українців переконані, що на сьогоднішній день рівень корупції або зберігся на минулому рівні, або підвищився. Таку статистику обговорював народний депутат України, член групи «УДАР», яка входить до Парламентської фракції, Геннадій Ткачук в ефірі телепроекту «Позиція».

За словами нардепа, саме головне - це довіра людей, суспільство повинно бути готове повідомити про факти корупції.

 

-  Верховна Рада прийняла закон, згідно якого будь-яка людина може використовувати засоби фіксування інформації для відстоювання своїх прав, - розповідає Геннадій Ткачук. - Проти такого закону завжди була міліція і прокуратура, адже працівники цих державних органів найбільше боялися викриття. Я думаю, що в другому читанні ми доведемо це до логічного завершення. Щоб побороти корупцію, потрібна не лише політична воля Парламенту, а й керівників Міністерств. Мене дивує позиція міністра МВС, який попри інформацію, що начальник ДАІ України має чотири розкішних автомобіля та нерухомість, про яку не повідомляє в декларації, говорить, що це дуже цінний кадр. Якщо порахувати видатки та доходи, як до цього закликає Арсеній Петрович, стає зрозумілим, що це робота для антикорупційного бюро. Адже це бюро і створювалося з метою контролювати вищих посадових осіб.

 

Також Геннадій Ткачук зазначив, що діючий ГПУ Віктор Шокін пообіцяв прозвітувати про гучні справи, тоді як призначення Віталія Яреми Генпрокурором було помилкою, адже він не довів жодної справи до кінця.

 

-   Більше того, Україна втратила шанс повернути півмільярда гривень, арештовані на рахунку Злочевського в Лондоні. Тому що Генпрокуратура Яреми дала лист Злочевському, що він чистий, а за декілька дніввисунула йому підозру. В таких резонансних ситуаціях потрібно розбиратися не залежно від того, чий це кум чи брат. Тоді суспільство повірить, що з корупцією можна боротися.

 

  4 Червня 2015 +Коментар | подобається