Останні події

Геннадій Ткачук: Нам треба спрямувати всі зусилля на підготовку до місцевих виборів

Нещодавно Верховна Рада направила до Конституційного суду проект змін до Конституції в частині децентралізації.

Як пояснив в ефірі телепрограми «Політрада» на каналі ВДТ народний депутат України Геннадій Ткачук, проект змін до Конституції не передбачає ніякого особливого статусу Донбасу, проект лише припускає можливість специфічного місцевого самоврядування на окремих територіях.

 

- Представники коаліції, які не голосували за цей проект, а це Самопоміч та Радикальна партія, - вочевидь вирішили дистанціювати себе від влади, та обрали позицію критикувати зміни. Якщо ви вже критикуєте уряд – то виходьте з коаліції. Так, це болючий крок, але це справедливо, - зазначив нардеп.  - Вважаю, що сьогодні нам треба спрямувати свої зусилля на підготовку до місцевих виборів.

За словами Геннадія Ткачука, Закон про місцеві вибори міг бути набагато кращий, але він точно ліпший, ніж той, що був раніше.

-  У світі налічується понад 150 виборчих систем, і ми йдемо шляхом пошуку найоптимальнішої для нашої держави системи, - зазначив нардеп.

Серед переваг нового закону про місцеві вибори Геннадій Ткачук виділив такі моменти:

-  По-перше, даним законом стимулюється розвиток партійного будівництва, - зауважив політик. – Ще одним позитивним моментом є те, що вибори мера проходитимуть у два тури. Також серед переваг нового закону є гендерна квота серед учасників виборів – не менше від 30% представників однієї статі.

 

 

 

 

  22 Липня 2015 +Коментар | подобається